Peugeot 406 v6 2004
Tuli kolautettua jäiseen penkkaan oikeaa etukulmaa sen verran, että sumuvalo irtosi kiinnikkeestään ja rikkoi pesunestesäiliön. Olen tiedustellut uutta säiliötä kahdesta eri paikasta, mutta sitä ei enää valmisteta.
Olen nyt hankkinut purkuosana toisen säiliön, toivottavasti on sopiva. Näitä säiliöitä taitaa olla ainakin kahta eri kokoa ja pumppujen määrä vaihtelee varustetason mukaan yhdestä kahteen?
Osaisiko täällä kukaan sanoa, saako säiliön vaihdettua puskuria irrottamatta sisälokasuojan kautta? Otan myös vinkkejä vastaan, jos pääkaupunkiseudulta löytyisi hyvä paikka homman teettämiseen. Tekisin mielelläni itsekin, mutta minkäänlaisen työtilan puutteessa tämäkin homma on parkkipaikalla turhan vaativa rasti, varsinkin jos puskuri pitää käyttää irti.