Stylelle varattu katsastus 30.08. klo 16.30 (viimeinen aika mitä saa). Saas nähdä tuleeko taas 30 euron käyttöraatoon leima

. Katsastuksen jälkeistä aikaa varten tuossa lattialla on 5 litraa Total Quartzia ja UFI:n öljynsuodatin (ostettu Marseillesta elekielellä). Onneksi tähän on mukava vaihtaa öljyt kun ei tarvi mennä edes monttuun, lähtee imemällä mukavasti.
SRi:hin vaihtuu ensi kuun aikana nuo etujarrulevyt (Brembo) ja jarrupalat. Myös öljynvaihto on tuolloin ajankohtainen, lattialla on sitä varten toinen 5l pönikkä Totalia ja Purfluxin öljynsuodatin. Syyskuun lopussa olisi aikomus katsastaa tämäkin. Talvirenkaat ostin tähän tällä viikolla. Käyttämättömät 2011 paistetut Nordmanin neloset 150 eurolla joten ei mielestäni paha hinta.